współczynnik "u"

Jest jednym z podstawowych parametrów w budownictwie, mającym wpływ na cenę nieruchomości oraz koszty planowanych remontów. Dzięki niemu określa się jakość termiczną budynków i przegród zewnętrznych co pomaga ocenić rzeczywistą wartość techniczną nieruchomości.

Koniec ze zgadywaniem i teoretycznym przeliczaniem. Chcesz wiedzieć jaki jest rzeczywisty współczynnik „U” – zmierz go z nami.
Kiedy warto dokonać pomiaru?

Fizyczny pomiar strumienia ciepła i temperatury zgodnie z ISO 9869.

Współczynnik przenikalności cieplnej „U” jest jednym z podstawowych parametrów umożliwiających przeprowadzenie oceny ilości ciepła przenikającego przez przegrodę (jakości termicznej przegrody). Współczynnik ten określa ilość ciepła przenikającego przez przegrodę o powierzchni 1m2, przy różnicy temperatur wynoszącej 1K pomiędzy dwoma stronami przegrody. Wartość U określa jakość izolacji budynku. Jednostka U jest wyrażona w [W / (m²K)]. Im mniejsza wartość U, tym lepsza jakość izolacji elementów budowlanych.

Bezpieczny zakup nieruchomości

Oferujemy Państwu kompleksowe usługi z zakresu odbioru technicznego nieruchomości – nasza wiedza i doświadczenie sprawiają, że dajemy pełną gwarancję zadowolenia naszych Klientów! W swojej pracy stawiamy na nowoczesne i skuteczne rozwiązania – wykonywane przez nas m.in. badania termowizyjne pozwalają odkryć to, co dla ludzkiego oka pozostaje niewidoczne!

Nie każdy zna się na budownictwie, dlatego warto postawić na sprawdzone rozwiązania i skorzystać z pomocy profesjonalistów. Dzięki nam unikniesz dodatkowych kosztów i zakupu przysłowiowego kota w worku – w każdej nieruchomości można dokonać kosmetycznych zmian, które uśpią czujność przyszłych właścicieli i staną się przyczyną ogromnych problemów!

Bądź pewny swojej decyzji

Dzięki nam zyskasz dokładną wiedzę na temat stanu technicznego interesującej Cię nieruchomości i unikniesz kłopotów związanych z ukrytymi zawilgoceniami, wyciekami, z pozoru niewielkimi pęknięciami muru, nieprawidłowo osadzonymi i powodującymi ogromne straty ciepła oknami czy innymi usterkami, których nie widać gołym okiem, a często zdarzają się w większości nowych lokali oraz są nagminne w przypadku nieruchomości z rynku wtórnego.

Sprzedający może nawet nie wiedzieć, że jego nieruchomość posiada usterki, które przysporzą problemów przyszłym właścicielom, dlatego odbiór techniczny pomoże Ci określić, co będzie wymagało naprawy oraz ustalić ewentualny zakres remontu i zdecydować, czy warto inwestować w konkretny dom lub mieszkanie.

Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy. Oprócz odbiorów technicznych wykonujemy także badania termowizyjne w celu lokalizacji wycieków oraz badamy stan dachów i pomagamy pozbyć się niechcianych lokatorów w postaci kun domowych.

Zapewniamy najwyższy standard usług i konkurencyjne ceny – w razie pytań i wątpliwości chętnie udzielimy Państwu dodatkowych informacji.

Odbiory techniczne mieszkań i domów Kraków
Odbiór mieszkania od dewelopera

Scroll to Top