bezinwazyjna lokalizacja wycieków

wyciek kejor krakow

bezinwazyjna lokalizacja wycieków

Lokalizacja wycieku również dla doświadczonego Hydraulika bywa trudna szczególnie w przypadku braku dokumentacji nieruchomości, która często ulega zagubieniu lub okazuje się niekompletna.  

W efekcie konieczne jest błądzenie po omacku, co powoduje dodatkowe koszty i sprawia, że po zlokalizowaniu wycieku zmuszeni jesteśmy przeprowadzić generalny remont całego pomieszczenia. 

do czego potrzebna jest termowizja?

Wykorzystanie termowizji do lokalizacji wycieków z instalacji wodnej to stosunkowo nowa, jednak bardzo skuteczna metoda, która pozwala z dużą dokładnością sprawdzić, gdzie doszło do wycieku z rury, dzięki czemu od razu można przystąpić precyzyjnie do prac hydraulicznych.

Duże oszczędności!

Korzystając z badań termowizyjnych możesz sporo zaoszczędzić – w przypadku posiadania polisy ubezpieczeniowej możesz liczyć na zwrot kosztów badania termowizyjnego! Opcja ubezpieczeniowa „koszty poszukiwania wycieku”. Niestety lokalizacja i likwidacja wycieku to nie wszystko. W momencie, gdy przystąpisz do naprawy wyrządzonych przez wodę szkód, należy pamiętać o dokładnym osuszeniu ścian i podłóg, gdyż szybkie tempo remontu i pominięcie tego procesu może stać się przyczyną kolejnych problemów. 

Mała nieszczelność instalacji, ale duże szkody

Nawet w nowych budynkach mogą przydarzyć się wycieki z instalacji wodnej, które skutkują koniecznością przeprowadzania drogich napraw oraz wiążących się z nimi generalnych remontów. Nawet niewielki wyciek, który może być początkowo niezauważony przez właściciela nieruchomości szybko, przyczynia się do ogromnych zniszczeń. Wpływa także na rozwój toksycznego grzyba, pleśni oraz powstawanie zacieków na ścianach i sufitach nie tylko w naszym mieszkaniu, ale także u sąsiadów, gdy zamieszkujemy w blokach lub domach wielorodzinnych.

Jeżeli masz problem z nieszczelnymi rurami w swoim domu lub zamierzasz kupić nieruchomość bez ukrytych wad, skorzystaj z badań termowizyjnych. Doskonale spełnią się zarówno jako sposób sprawdzenia szczelności instalacji wodnej przed zakupem nieruchomości, jak i pozwolą zlokalizować zaobserwowany wyciek bez konieczności skuwania ścian oraz podłóg w poszukiwaniu źródła problemu.

Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą badań termowizyjnych, zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiedzmy na wszelkie pytania i razem dobierzemy najlepszą metodę rozwiązania Państwa problemu.

Scroll to Top