Przegląd techniczny domu przed zakupem – Dach i poddasze – Wady ukryte cz.1

blog

Przegląd techniczny domu przed zakupem – Dach i poddasze – Wady ukryte cz.1

Dziś przedstawiamy wam pierwszą część typowych wad ukrytych jakie lokalizujemy podczas sprawdzenia technicznego domu przed zakupem. Dotyczy to zarówno odbioru domu lub mieszkania z poddaszem w stanie deweloperskim , jak również na rynku wtórnym ( z drugiej ręki).

 

Poddasze – częstą wadą niewidoczną dla oczu jest nieprawidłowo ułożona wełna mineralna w skosach dachowych, które są częścią pomieszczeń sypialnych na piętrze. Takie niejednorodności powodują przegrzewanie się poddasza latem, natomiast zimą w tych pokojach jest znacznie chłodniej.

 

                           

Dach – zniszczenie  wełny mineralnej przez kunę to częsty przypadek na naszych inspekcjach. Zwierzę to, mimo sporych rozmiarów z łatwością potrafi wydrążyć korytarze i tunele w wełnie. Powoduje to wychładzanie się domu, zwiększone rachunki za ogrzewania oraz po prostu hałas, którego nie unikniemy mieszkając pod wspólnym dachem z tym zwierzątkiem. Kuna wchodzi do dachów zarówno nowych na końcowych etapach budowy, jak w przypadku kiedy dom jest już od dawna używany. Dodatkowo atakuje ona dachy nie tylko zlokalizowane w domach pod lasem, lecz także w kamienicach w centrum miasta.

Nasz zespół zna odpowiednie metody oraz specjalistów, którzy potrafią naprawić takie usterki niskobudżetowo w porównaniu z rozbiórką całego dachu. Jeśli potrzebujesz takiej informacji oraz wykonania badanie termicznego, to skontaktuj się z nami Kontakt Kejor

 

                         

 

 Przykładowe zdjęcia termiczne zostały  wykonane wysokiej klasy kamerą termowizyjną. To urządzenia w połączeniu z naszą wiedzą na temat fizyki budynku pozwala nam dokonywać pomiarów termicznych przez cały rok. Nie ma konieczności czekania z pomiarami na okres zimowy, gdzie jest większa różnica temperatur, gdyż pracujemy na niskich różnicach temperatur.

autor: mrg inż. Karolina Malicka Inspektor Budowlany
https://www.instagram.com/w_szpilkach_na_budowie/

Najnowsze wpisy

[rpwe limit="3" thumb="true"]

5 najczęstszych błędów przy zakupie mieszkania

Sprawdź na co się nie naciąć!

Zapisz się na newsletter i odbierz poradnik!